Spotykają się raz w tygodniu i sprzątają Kalisz

i

Autor: Godzina dla Kalisza/fb

SPOŁECZNE

Spotykają się raz w tygodniu i sprzątają Kalisz

2023-09-19 12:57

Spotykają się raz w tygodniu, zazwyczaj w weekendy i sprzątają Kalisz. Mowa o wolontariuszach Godziny dla Kalisza, którzy porządkują miasto już od trzech lat.

W ciągu godziny można obejrzeć ulubiony serial, przeczytać książkę, albo posprzątać miasto. Pokazują to wolontariusze Godziny dla Kalisza, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto już od trzech lat. Za każdym razem sprzątają inny rejon Kalisza. Bo jak się okazuje, jest co robić i zbierać.

Sprzątamy najróżniejsze śmieci. Te związane z żywnością, alkoholem. Jest bardzo dużo petów, opakowań po papierosach, różnego rodzaju butelek. Znajdujemy również elektrośmieci – mówi nam Mikołaj Marucha, prezes Godziny dla Kalisza.

Wolontariusze swoim przykładem chcą do działania zachęcić inne osoby.

Nawet jak pogoda jest kapryśna, to przychodzimy i działamy. Naprawdę zachęcam wszystkich do działania na jakiejkolwiek płaszczyźnie, byleby zrobić coś na rzecz naszego miasta oraz jego mieszkańców. To jest naprawdę bardzo ważne, bo jesteśmy coraz bardziej podzieleni, a powinniśmy wspólnie działać. To jest nasze miasto, wiele osób tutaj zostanie i powinniśmy wspólnie dbać o nasz dom – dodaje Mikołaj Marucha.

Dla nas to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Mówią nam wolontariusze.

- Kiedy sprzątaliśmy trzy lata temu, to zdecydowanie było gorzej. Widzimy też, że miasto widzi, że my pokazujemy, że w Kaliszu nie jest najczyściej, też stara się po prostu sprzątać. W miejscach, które kiedyś były bardzo zaniedbane, jest trochę lepiej.

- Dzięki temu, że sprzątamy, robimy dużo dla natury i dla miasta.

- Tutaj jest naprawdę bardzo dobra ekipa. Dokładnie i ładnie wszystko robią. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich działania.

Działania ekipy Godzina dla Kalisza możecie śledzić TUTAJ

Trudny eko-quiz. Wiesz, jak segregować śmieci?

Pytanie 1 z 10
Karton po mleku wyrzucimy do jakiego pojemnika?