Seniorze nie daj się oszukać! Apelują kaliscy policjanci

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

POLICJA

Seniorze nie daj się oszukać! Apelują kaliscy policjanci

2023-09-14 11:49

Seniorze nie daj się oszukać. Przypominają kaliscy policjanci. Niestety, mimo licznych apeli wciąż wiele starszych osób daje się oszukać. Tak było i tym razem w Kaliszu. 73-latka straciła oszczędności życia, bo uwierzyła w historię, że jej córka miała wypadek.

Dlatego w kontaktach z nieznajomymi zachowajmy rozwagę. Mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Gdy obca osoba telefonicznie prosi nas o przekazanie pieniędzy, wręcz naciska na pilne przekazanie gotówki, najprawdopodobniej mamy do czynienia z oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenie, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy jak najszybciej zakończyć rozmowę i rozłączyć połączenie. W takim przypadku warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, którą ktoś przekazał nam telefonicznie np. o wypadku bliskiej osoby.

Policjanci apelują również do młodych osób, by rozmawiali ze swoimi rodzicami, dziadkami i ostrzegali ich przed oszustami.

Powtarzajcie seniorom jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pieniądze. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności – dodaje policjantka.

Numer alarmowy to 112.

QUIZ. Kartkówka z geografii. Przypasuj podpowiedź do państwa w Europie! Bystrzak zdobędzie 14 punktów

Pytanie 1 z 14
Paryż