KULTURA

„Schron” Adriana Kolerskiego w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

2023-10-22 11:03

„Schron” to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Jej autorem jest Adrian Kolerski, a kuratorką Natalia Cieślak.

Ekspozycja przypomina scenografię z filmu science-fiction. Oparta jest na doświadczeniach artysty, które wynikają z eksploracji postindustrialnej przestrzeni Szczecina - jego rodzinnego miasta. Mówi nam Adrian Kolerski.

Obiekty i materie na eksplorowanym przeze mnie terenie sąsiadującym ze stocznią wiążą się ze scenografiami czy krajobrazami, które bardzo często pojawiają się w filmach, grach, książkach science-fiction. Są to rzeczy, które są świadectwem po człowieku, po cywilizacji przemysłowej, są też oznaką porażki.

Wystawa „Schron" Adriana Kolerskiego jest realizacją projektu kuratorskiego Natalii Cieślak, nagrodzonego w 6. Konkursie dla kuratorów Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

Ten projekt to pokaz prac artysty, które należą do różnych mediów. Są tu przykłady malarstwa, są obiekty, instalacje, część z tych prac powstała specjalnie na potrzeby tej wystawy. Wydaje mi się, że kluczem do jej interpretacji jest sam tytuł, który jest wieloznaczny – tłumaczy kuratorka Natalia Cieślak.

Wystawę w Tarasinie można oglądać do 25 listopada.

Quiz. Irena Santor czy Violetta Villas? Kto śpiewał tę piosenkę?

Pytanie 1 z 10
"Przyjdzie na to czas" to przebój
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE