Kaliski oddział fundacji Bread of Life ma nową siedzibę

i

Autor: Fundacja Bread of Life Kalisz

SPOŁECZNE

Kaliski oddział fundacji Bread of Life ma nową siedzibę

2023-10-19 15:40

„Pamięci Michaliny” taką nazwę nosi nowa siedziba kaliskiego oddziału fundacji Bread of Life. Wcześniej placówka fundacji mieściła się przy ul. Śródmiejskiej, teraz znajduje się przy al. Wolności 10.

Zakup i remont lokalu został sfinansowany z puli środków, które uzbierano na leczenie kaliszanki Michaliny Grali. Dziewczynka zmagała się z nowotworem złośliwym. Niestety nie udało się jej uratować.

Uzbieraliśmy na leczenie Michaliny ponad milion dwieście tysięcy złotych. Tata Michaliny zdecydował, że połowa puli pójdzie na potrzeby społeczne naszych podopiecznych, ale i nie tylko. Z tych środków naprawiliśmy jeden z dachów w szkole, dofinansowaliśmy różne projekty. Tata Michaliny podjął decyzję, że druga pula środków zostanie przeznaczona na zakup i remont nowego lokalu, ponieważ nasza poprzednia siedziba była w fatalnym stanie – mówi nam Tomasz Jeżyk, szef kaliskiego oddziału Bread of Life.

W nowej siedzibie fundacji znajduje się m.in. sala, w której mogą odbyć się np. koncerty. Jest też punkt psychoonkologiczny.

Pierogi kocha każdy! Dopasujesz ich nazwy do kraju? Sprawdź, czy znasz je wszystkie [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Mają kształt sakiewki. Wypełnione są surowym mięsem, które w trakcie gotowania wytwarza gorący i esencjonalny bulion. Pochodzą z Kaukazu. Są to: