nuty

i

Autor: pixabay

nauka

Nie tylko fortepian. Kaliski "muzyk" pasował nowych uczniów

2023-10-25 9:41

Nowi uczniowie pasowani. Rok szkolny ruszył na dobre w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu. W tym roku naukę rozpoczęło 83 pierwszoklasistów.

Najpopularniejszy jest fortepian. Ale w tym roku większym niż zwykle zainteresowaniem cieszył się inny instrument. Jaki? Zdradza Magdalena Nowak, dyrektorka kaliskiej szkoły muzycznej.

Przeważnie do klasy wiolonczeli mamy dwóch, trzech kandydatów a w tym roku mieliśmy ich siedmiu. Bardzo zastanawiamy się skąd takie zainteresowanie, ale nie ukrywamy, że przyjęliśmy wszystkich kandydatów na ten instrument. Mamy klasy, w których uczy się mała ilość uczniów, są to instrumenty przeważnie dęte. Można wspomnieć o oboju i waltorni. Dużym zainteresowaniem cieszy się puzon, ale to chyba dzięki prężnie działającemu w naszym regionie amatorskiemu ruchowi orkiestr dętych.

W kaliskiej Państwowej Szkole Muzycznej kształcenie odbywa się w trzech cyklach - czteroletnim, sześcioletnim i szkole muzycznej drugiego stopnia.

Nauka jest bezpłatna. Odbywa się popołudniami. Aby do szkoły się dostać trzeba zdać egzaminy. Te odbywają się zawsze przed wakacjami.

Dokończ te zdania. To legendy polskiego internetu!

Pytanie 1 z 10
Dokończ zdanie: Andrzeju, nie denerwuj się...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE