kamienice

i

Autor: pixabay.com

Miliony na ratowanie kaliskich podwórzy - tego chce Eskan Darwich

2024-03-25 9:59

Tu od lat 60-tych nic się nie dzieje - mówi Eskan Darwich, kandydat na prezydenta miasta Kalisza. A mowa o kaliskich podwórkach. Część jest w tragicznym stanie. Trzeba je ratować - mówi Darwich - i ma plan.

Część kaliskich podwórzy jest tragicznym stanie i trzeba je ratować - mówi Eskan Darwich - i ma plan. Z budżetu miasta, z puli inwestycyjnej można na ich rewitalizacje przeznaczyć 5 milionów złotych, tylko trzeba dobrze zaplanować wydatki. I to kandydat Polski 2050 ma zamiar zrobić, jeśli uda mu się wygrać wybory.

Ten problem jest nagminny. Widzę na każdym spotkaniu, jak ludzie mieszkają w tragicznych warunkach. Brak kanalizacji deszczowej w tych podwórkach, brak chodników, brak zieleni, brak infrastruktury. Od wielu, wielu lat nikt się tym nie zajmuje, pomimo że mieszkańcy piszą do wszystkich świętych i mniej świętych i nikt nic z tym nie robi- mówi Eskan Darwich.

Program miałby ruszyć w przyszłym roku. Podwórza, które wymagają pilnej interwencji znajdują się między innymi przy ulicach Złotej, Bankowej, Smolnej czy Nowym Świecie.

Sonda
Czy kaliskie podwórza potrzebują rewitalizacji?