kino na sztuki tarasin

i

Autor: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu Kino (na) sztuki w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

kultura

Kino w Tarasinie. Cztery seanse w Zielonej Strefie

2024-07-02 10:04

"Kino (na) Sztuki" ponownie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Przed nami cztery seanse. Pierwszy już 11 lipca. W programie m.in. film Wima Wendersa, a także dokument o Simonie Kossak. Co jeszcze zobaczymy w Zielonej Strefie galerii? Sprawdźcie.

11 lipca, 21:00

„Simona” reż. Natalia Koryncka-Gruz, Polska, 2022, 1h 31m

"Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody".

18 lipca, 21:00

„Siostrzeństwo świętej sauny” reż. Anna Hints, Estonia, Francja, Islandia, 2023, 1h 29m

"Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Estoński kandydat do Oscara i Europejskich Nagród Filmowych, który zabiera widownię w podróż w głąb życiodajnego lasu. Tam grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty".

8 sierpnia, 20:30

„Świat po pracy” reż. Erik Gandini, Szwecja, Włochy, Dania, 2023, 1h 21m

"Czy jesteśmy gotowi na świat bez pracy? A może nie wyobrażamy sobie bez niej życia? Mistrz kina dokumentalnego Erik Gandini z poczuciem humoru bierze na warsztat przewidywania naukowców, że za kilka dekad w większości zadań zastąpią nas maszyny. Rusza w podróż po świecie, żeby lepiej zrozumieć znaczenie pracy w naszym życiu".

22 sierpnia, 20:30

„Anselm” reż. Wim Wenders, Niemcy, Francja, Włochy, 2023, 1h 33m

"Filmowy portret niemieckiego artysty Anselma Kiefera jest jak jego wielkoformatowe rzeźby – choć monumentalny, nie porzuca ludzkiej perspektywy. Po pamiętnej „Pinie” Wim Wenders proponuje kolejne immersyjne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata twórcy i jego dzieł. Fabularyzowane sceny, materiały archiwalne i imponujące ujęcia z gigantycznej pracowni pod Paryżem składają się na zniuansowany obraz człowieka walczącego z powojenną zbiorową amnezją".

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.