muzeum

i

Autor: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej/Fb

Kultura

Weekendy na Zawodziu, niedziele w Russowie - SPRAWDŹ wakacyjną ofertę Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

2024-07-02 7:49

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w lipcu i sierpniu zaprasza na różne atrakcje. Będzie się działo zarówno w samej siedzibie muzeum, jak i na kaliskim Zawodziu, a także w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Pierwsze z zaplanowanych imprez odbędą się już w najbliższy weekend.

Muzeum, tak jak w ubiegłych latach i w te wakacje przygotowało cykl imprez na Zawodziu, znanych pod nazwą "Weekendy rodzinne na Zawodziu". Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę - 6 lipca i poświęcone będzie garncarstwu. Impreza odbędzie się w godzinach od 13:00 do 17:00.

W ten weekend będzie można wybrać się również do Russowa. Tutaj rusza nowy cykl imprez "Etnograficzne Niedziele w Russowie".

Przez całe wakacje, w lipcu i sierpniu, w siódmym dniu tygodnia, w przestrzeni etnograficznej na terenie parku przy dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, odbywać się będzie jedno wydarzenie, nawiązujące do kultury ludowej naszego regionu. Będą to pokazy, warsztaty, spotkania z muzyką, historią i tańcem, prowadzone przez rekonstruktorów i pasjonatów szeroko pojętej ludowości. Całość składa się z siedmiu niedziel, w lipcu i sierpniu - mówi Ilona Wieczorek z kaliskiego muzeum. 

W tę niedzielę (7.07) w Russowie w godzinach od 13:00 do 16:00 odbędzie się rekonstrukcja umundurowania oraz obozu powstańców styczniowych, którzy przez krótki czas stacjonowali w spichlerzu dworskim w Kuźnicy Grabowskiej. 

W siedzibie głównej muzeum natomiast, przez dwa miesiące odbywać się będą oprowadzania kuratorskie po wystawach. Najbliższe 11 lipca. Oprowadzać będzie Anna Tabaka po wystawie czasowej ”Początek. W 110-lecie muzeum w Kaliszu”. Wstęp jest wolny.

Pełną rozpiskę imprez, które przygotowało kaliskie muzeum znajdziecie TUTAJ.

muzeum

i

Autor: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
muzeum2

i

Autor: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej
Sonda
Czy muzea powinny wykorzystywać nowe technologie?