Kalisz. Strażnicy miejscy będą kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

STRAŻ MIEJSKA

Kalisz. Strażnicy miejscy będą kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach

2023-09-25 12:55

Sezon grzewczy za pasem. Kaliscy strażnicy miejscy będą kontrolować, czym mieszkańcy palą w piecach. Działania municypalnych mają na celu przede wszystkim zapobieganie nadmiernemu zadymieniu miasta.

Straż Miejska w Kaliszu, wzorem lat poprzednich tak i w nadchodzącym sezonie będzie prowadziła kontrole kotłów grzewczych.

Będą to kontrole przydomowych kotłowni wraz z paleniskiem pieca. Przypominamy, że kontrole takie prowadzimy w godzinach od 06:00 do 22:00. Szczególną uwagę zwracać będziemy na skład paliw, którymi ogrzewane są domostwa, jak również urządzenia służące do spalania, czyli tak zwane kotły grzewcze – mówi nam Agata Dybioch, rzeczniczka kaliskich municypalnych.

Jak się okazuje, kaliszanie potrafią palić w piecach „czym popadnie”. Dodaje Agata Dybioch.

Cały czas odnotowujemy interwencje, gdzie spalane są meble, plastikowe butelki, ubrania, folie, jakieś odpady budowlane, kolorowe gazety, czy też pocięte, zużyte, zanieczyszczone drewno, które pochodzi z europalet, paneli podłogowych, czy płyt OSB.

Za spalanie odpadów w przydomowych piecach można dostać nawet 500 złotych mandatu.​ Strażnicy miejscy przypominają jednocześnie, że uniemożliwienie, lub utrudnianie kontroli paleniska jest przestępstwem i grozi za to kara nawet do 3 lat więzienia.

QUIZ Czy znasz zasady bezpieczeństwa na plaży?

Pytanie 1 z 10
Zaznacz zdanie prawdziwe: