Kalisz.  Prawie 32 tysiące zebrano podczas Wigilii na Kaliskim Rynku

i

Autor: mraj

AKCJA CHARYTATYWNA

Kalisz. Prawie 32 tysiące zebrano podczas Wigilii na Kaliskim Rynku

2023-12-29 11:15

To jest naprawdę dobra wiadomość! Blisko 32 tysiące złotych udało się zebrać podczas tegorocznej Wigilii na Kaliskim Rynku. Środki zostaną przekazane na leczenie piątki podopiecznych Fundacji Bread of Life.

Wigilia na Kaliskim Rynku odbyła się 16 i 17 grudnia. Po dłuższej przerwie spowodowanej m.in. remontem Głównego Rynku impreza powróciła na plac w śródmieściu. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Mówi nam Tomasz Jeżyk, szef kaliskiego oddziału Bread od Life.

Wigilia w tym roku wypadła niesamowicie. Jesteśmy wdzięczni wszystkim wystawcom, sponsorom, darczyńcom, osobom, które coś przyniosły, wykonały. Zebraliśmy kwotę 31 tysięcy 785 złotych z groszami. Zakładaliśmy 25 tysięcy złotych. To jest kwota, która została powiększona. I ona zostanie równo podzielona na piątkę naszych podopiecznych.

W trakcie dwudniowego eventu odbyły się występy artystyczne, licytacje. Były także dziennikarskie pierniczki, za które udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. Partnerem medialnym charytatywnego wydarzenia było Radio Eska.​

W PRL-u ten głos znali wszyscy! Pamiętasz teksty piosenek Maryli Rodowicz?

Pytanie 1 z 10
Dokończ: Małgośka, wróżą z kart, / on nie jest grosza wart