Kalisz. Pierwsza Sesja Rady Miasta nowej kadencji

i

Autor: mraj na zdj. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza

SAMORZĄD

Kalisz. Pierwsza Sesja Rady Miasta nowej kadencji

2024-05-07 14:35

We wtorek, 7 maja w Sali Recepcyjnej w ratuszu odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Kalisza nowej kadencji. Ślubowanie złożyli nowo wybrani radni oraz prezydent.

Posiedzenie otworzył Radny Senior - Marian Durlej. Radni Miasta Kalisza oraz Prezydent Miasta Kalisza złożyli ślubowanie. Głos zabrał prezydent Krystian Kinastowski.

- Jestem dumny, a jednocześnie zobowiązany, że mieszkańcy naszego miasta powierzyli mi kierowanie nim przez pięć kolejnych lat. Z tego miejsca zapewniam, że – tak jak w poprzedniej kadencji – dołożę wszelkich starań, aby Kalisz cały czas się rozwijał, stawał coraz bardziej przyjaznym, atrakcyjnym, po prostu lepszym miejscem do życia. Dziękuję wszystkim, którzy w wyborach samorządowych oddali głos na mnie oraz na kandydatów Koalicji Kaliskiej. Bardzo się cieszę, że nasza samorządowa, kaliska drużyna zdobyła największą liczbę głosów – dokładnie 10 253. To dowód zaufania, a także aprobaty naszych działań przez mieszkańców. Gratulacje składam także wszystkim radnym wywodzącym się z Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Trzeciej Drogi. Każdy mandat to olbrzymie zaufanie i zobowiązanie. Wierzę, że w ciągu najbliższych pięciu lat razem zrobimy wiele dobrego dla naszego miasta. Działajmy razem! - powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Następnie odbyły się wybory na przewodniczącego Rady Miasta. Zgłoszono trzech kandydatów: Dariusza Grodzińskiego z Koalicji Obywatelskiej, Sławomira Lasieckiego z PiS oraz Tomasza Grochowskiego z Polski 2050. Przewodniczącym Rady Miasta Kalisza został Sławomir Lasiecki z PiS, który zdobył 13 głosów. Dariusz Grodziński zdobył 8, a Tomasz Grochowski 2.

Chciałem podziękować radnym Rady Miasta Kalisza za oddane głosy. Gratuluję również moim kontrkandydatom uzyskanych wyników. Cieszę się z ich deklaracji, że chcą pracować w najbliższej kadencji. To co panowie zadeklarowaliście mam nadzieję, że będziemy realizować wspólnie przez najbliższe pięć lat, a jeszcze do tego pojawią się nowe pomysły, jeszcze więcej inicjatyw, w związku z tym, mam nadzieję i obiecuję, że przy mojej skromnej pomocy rada będzie funkcjonowała konsolidacyjnie – mówi Sławomir Lasiecki, nowy przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Kalisz. Pierwsza Sesja Rady Miasta nowej kadencji

i

Autor: mraj na zdj. Sławomir Lasiecki, nowy przewodniczący Rady Miasta Kalisza

W dalszej części posiedzenia radni wybrali wiceprzewodniczącego. Zgłoszono dwóch kandydatów. Mirosława Gabrysiaka z Koalicji Kaliskiej oraz Dariusza Grodzińskiego z Koalicji Obywatelskiej. Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kalisza został Mirosław Gabrysiak, który zdobył odpowiednią liczbę głosów.

Kalisz. Pierwsza Sesja Rady Miasta nowej kadencji

i

Autor: mraj na zdj. Mirosław Gabrysiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza
Kalisz. Pierwsza Sesja Rady Miasta nowej kadencji

i

Autor: mraj Radni Rady Miasta Kalisza

QUIZ dla prawdziwych ogrodników. Tylko mistrz zgarnie 10/10!

Pytanie 1 z 10
Która roślina jest jadalna?