Powiat kaliski. Pierwsza sesja Rady Powiatu już za nami

i

Autor: mraj

SAMORZĄD

Powiat kaliski. Pierwsza sesja Rady Powiatu już za nami

2024-05-06 8:55

Pierwsza sesja Rady Powiatu Kaliskiego już za nami. Odbyła się w czwartek, 2 maja. Podczas sesji radni nowej kadencji złożyli ślubowanie, a także wybrali przewodniczącego rady i wiceprzewodniczących.

Artur Szymczak ze Stowarzyszenia Ziemia Kaliska Razem został przewodniczącym Rady Powiatu. Po wyborze przewodniczącego ogłoszono powstanie koalicji w radzie powiatu.

Utworzyliśmy koalicję, która będzie sprawnie zarządzała powiatem kaliskim. Bardzo mi na tym zawsze zależało i jest to dla nas priorytetem. Mieliśmy okazję z panem Arturem Szymczakiem pracować już w poprzedniej kadencji, przy współudziale radnej z Koalicji Obywatelskiej. Teraz nasza koalicja kształtuje się w taki sposób, że mamy klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stowarzyszenia Ziemia Kaliska Razem i Koalicji Obywatelskiej. Jestem przekonany, że wiele dobrego wspólnie jeszcze zrealizujemy – mówi nam Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Koalicja trzech ugrupowań ma w radzie 11 radnych. Pozostałe 10 miejsc mają radni Prawa i Sprawiedliwości. A wiceprzewodniczącym rady powiatu będzie Krzysztof Dziedzic, z PiS.

Chcemy, żeby powiat się rozwijał. Mamy swoje pomysły na inwestycje, na remonty. Chcemy być konsolidacyjni, mamy wiele pomysłów na współpracę i liczymy, że radni ze wszystkich klubów będą współpracować na rzecz naszych gmin, powiatu i regionu – mówi nam Krzysztof Dziedzic.

Drugim wiceprzewodniczącym został Janusz Nowak z PSL. Podczas sesji nie wybrano jeszcze nowego starosty, ani zarządu powiatu.​

Powiat kaliski. Pierwsza sesja Rady Powiatu już za nami

i

Autor: mraj

RZ czy Ż? Jak napiszesz to słowo?

Pytanie 1 z 35
Jak zapiszesz to słowo?