Kalisz. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Kalisz. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2023-09-25 16:08

Dzięki reakcji świadków nie doszło do tragedii. Postawą godną naśladowania wykazało się dwóch mieszkańców Kalisza, którzy uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Coraz częściej zdarza się, że na nieodpowiedziane zachowania kierowców na drodze reagują świadkowie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę.

Dwóch mężczyzn, widząc kierującego Audi mężczyznę nabrało podejrzeń, co do jego stanu trzeźwości. Świadkowie postanowili zareagować. Wykorzystali moment i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, i zadzwonili pod numer alarmowy. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości 40-latka kierującego audi. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

Masz prawo jazdy? Sprawdź, czy teraz udałoby Ci się zdać egzamin

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno ci jechać w terenie zabudowanym?