Kalisz. Niebawem ruszy budowa II etapu Szlaku Bursztynowego

i

Autor: Paweł Kowalski / Kalisz By Drone

INWESTYCJE

Kalisz. Niebawem ruszy budowa II etapu Szlaku Bursztynowego

2024-02-10 15:00

Ma powstać w rok. Mowa o drugim etapie Szlaku Bursztynowego. Chodzi o odcinek między ul. Żwirki i Wigury i ul. Warszawską. Miasto znalazło firmę, która podejmie się realizacji tej inwestycji.

Nowy odcinek połączy nowo wybudowany fragment drogi z ulicą Warszawską. Inwestycja obejmuje budowę odcinka o długości 636 metrów. To zadanie planujemy wykonać w ciągu 350 dni od zawarcia umowy – mówi Krzysztof Gałka, szef kaliskich drogowców.

W ramach tego zadania powstaną dwa nowe ronda. Pierwsze w rejonie ul. Zbożowej, a drugie na rozbudowanym skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z gen. Sikorskiego, gdzie powstanie dwupasowe rondo. Powstaną dwie jezdnie rozdzielone pasem, obok tych jezdni powstaną drogi serwisowe, powstaną drogi dla rowerów, kanalizacja deszczowa. Pojawi się też nowe oświetlenie energooszczędne.

Oprócz tego powstaną też zatoczki autobusowe, chodniki, zjazdy z płyt betonowych na tereny posesji znajdujących się wzdłuż drogi. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 18 mln zł. Samorząd pozyskał na to zadanie 6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Ile znaków diakrytycznych w polskim alfabecie?