Kolejni seniorzy oszukani metodą na policjanta!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kalisz: kolejny senior oszukany metodą na policjanta!

2021-08-18 13:12

85-letni mieszkaniec Kalisza padł ofiarą oszustów działających metodą na policjanta. Kaliszanin stracił oszczędności życia. A to już NIESTETY kolejne takie zdarzenie w ciągu minionych dni. Ostatnio swój majątek straciła 86-letnia kaliszanka, która również uwierzyła w historię, że bierze udział w policyjnej akcji.

To już kolejne takie zdarzenie w Kaliszu w ciągu minionych dni. Schemat działania jest podobny. Oszuści dzwonią na numer telefonu seniorów i podają się za policjantów, a swoich rozmówców informują o prowadzonej tajnej akcji. Niestety coraz więcej osób daje się na to nabrać. Przekonał się o tym 85-letni kaliszanin, który uwierzył w zmyśloną historię i przekazał oszustom swoje oszczędności.

Tym razem ofiarą oszustów działających metodą na policjanta padł 85-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji, wypłacił z banku wszystkie oszczędności i przekazał je oszustom.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Funkcjonariusze cały czas apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi.

Po raz kolejny przypominamy państwu, że policjanci, prowadząc działania operacyjne, nigdy o tym fakcie nie informują obywateli. Również w tego typu działaniach policjanci NIGDY NIE KORZYSTAJĄ Z PIENIĘDZY obywateli. Przypominamy, aby w kontaktach z nieznajomymi zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

Fałszywy policjant ukradł emerytce oszczędności życia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE