Kolejni seniorzy oszukani metodą na policjanta!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kalisz: kolejny senior oszukany metodą na policjanta!

2021-08-18 13:12

85-letni mieszkaniec Kalisza padł ofiarą oszustów działających metodą na policjanta. Kaliszanin stracił oszczędności życia. A to już NIESTETY kolejne takie zdarzenie w ciągu minionych dni. Ostatnio swój majątek straciła 86-letnia kaliszanka, która również uwierzyła w historię, że bierze udział w policyjnej akcji.

To już kolejne takie zdarzenie w Kaliszu w ciągu minionych dni. Schemat działania jest podobny. Oszuści dzwonią na numer telefonu seniorów i podają się za policjantów, a swoich rozmówców informują o prowadzonej tajnej akcji. Niestety coraz więcej osób daje się na to nabrać. Przekonał się o tym 85-letni kaliszanin, który uwierzył w zmyśloną historię i przekazał oszustom swoje oszczędności.

Tym razem ofiarą oszustów działających metodą na policjanta padł 85-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji, wypłacił z banku wszystkie oszczędności i przekazał je oszustom.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Funkcjonariusze cały czas apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi.

Po raz kolejny przypominamy państwu, że policjanci, prowadząc działania operacyjne, nigdy o tym fakcie nie informują obywateli. Również w tego typu działaniach policjanci NIGDY NIE KORZYSTAJĄ Z PIENIĘDZY obywateli. Przypominamy, aby w kontaktach z nieznajomymi zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

Fałszywy policjant ukradł emerytce oszczędności życia