Kalisz: 86-latka oszukana metodą na policjanta CBŚP

i

Autor: pixabay.com

Kalisz: 86-letnia kobieta oszukana metodą na policjanta CBŚP!

2021-08-13 12:00

86-letnia mieszkanka Kalisza padła ofiarą przestępców podających się za policjantów CBŚP. Kobieta uwierzyła w opowiedzianą przez nich historię i przekazała oszustom wszystkie oszczędności życia.

Do kaliszanki zadzwoniła nieznana kobieta, która poinformowała seniorkę, że na poczcie ma do odebrania przesyłki. Chwilę później na numer 86-latki zadzwoniła osoba , która podała się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Fałszywy policjant poinformował ją, że prowadzi działania przeciwko przestępcom działającym na szkodę osób starszych, a wcześniejszy telefon, był właśnie próbą wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Niestety, 86-latka uwierzyła oszustowi i przekazała wszystkie oszczędności.

Kaliszanka usłyszała zmyśloną historię o policyjnej akcji, w której może pomóc w schwytaniu oszustów. Aby uwiarygodnić swoją wersję oszust poprosił seniorkę, aby nie odkładając słuchawki wybrała na telefonie numer 997 i poprosiła o połączenie z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę. 86-latka myśląc, że faktycznie dodzwoniła się na Policję uwierzyła w tę zmyśloną historię. Kobieta wszystkie oszczędności, które miała w domu włożyła do reklamówki, którą powiesiła na płocie. Z relacji dzwoniącego wynikało, że po całej „akcji” seniorka miała odzyskać swoje oszczędności.  

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Funkcjonariusze przypominają, by nie ufać osobom, które do nas dzwonią. Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE