Kalisz: 86-latka oszukana metodą na policjanta CBŚP

i

Autor: pixabay.com

Kalisz: 86-letnia kobieta oszukana metodą na policjanta CBŚP!

2021-08-13 12:00

86-letnia mieszkanka Kalisza padła ofiarą przestępców podających się za policjantów CBŚP. Kobieta uwierzyła w opowiedzianą przez nich historię i przekazała oszustom wszystkie oszczędności życia.

Do kaliszanki zadzwoniła nieznana kobieta, która poinformowała seniorkę, że na poczcie ma do odebrania przesyłki. Chwilę później na numer 86-latki zadzwoniła osoba , która podała się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Fałszywy policjant poinformował ją, że prowadzi działania przeciwko przestępcom działającym na szkodę osób starszych, a wcześniejszy telefon, był właśnie próbą wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Niestety, 86-latka uwierzyła oszustowi i przekazała wszystkie oszczędności.

Kaliszanka usłyszała zmyśloną historię o policyjnej akcji, w której może pomóc w schwytaniu oszustów. Aby uwiarygodnić swoją wersję oszust poprosił seniorkę, aby nie odkładając słuchawki wybrała na telefonie numer 997 i poprosiła o połączenie z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę. 86-latka myśląc, że faktycznie dodzwoniła się na Policję uwierzyła w tę zmyśloną historię. Kobieta wszystkie oszczędności, które miała w domu włożyła do reklamówki, którą powiesiła na płocie. Z relacji dzwoniącego wynikało, że po całej „akcji” seniorka miała odzyskać swoje oszczędności.  

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Funkcjonariusze przypominają, by nie ufać osobom, które do nas dzwonią. Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.