Kalisz. Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież rozbójniczą

i

Autor: mraj

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież rozbójniczą

2023-10-12 10:52

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą. Kaliscy policjanci zatrzymali dwóch 20-latków, którzy ukradli hulajnogę elektryczną. Gdy właściciel chciał odzyskać swój pojazd, między mężczyznami doszło do szarpaniny.

Do zdarzenia doszło 8 października wieczorem na jednej ze stacji paliw w Kaliszu. Mężczyźni ukradli elektryczną hulajnogę o wartości 1400 złotych.

Dwaj mężczyźni ukradli znajdującą się na stacji paliw hulajnogę. Kiedy właściciel jednośladu próbował odzyskać swoją własność, między mężczyznami doszło do szarpaniny. Ostatecznie właściciel jednośladu został uderzony przez jednego z napastników. Po całym zajściu sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia zabierając ze sobą skradzioną hulajnogę – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskich policjantów.

Policjanci o całym zdarzeniu zostali powiadomieni dopiero następnego dnia.

Z relacji zawiadamiającego wynikało, że sprawcy skontaktowali się z nim i żądali pieniędzy w zamian za zwrot hulajnogi. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazało się, że to dwaj 20-latkowie – dodaje policjantka.

Sprawcy usłyszeli usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne