Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w gminie Brzeziny

i

Autor: mraj

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w gminie Brzeziny

2023-10-19 12:01

Dzięki rekcji świadka nie doszło do tragedii. Godną naśladowania postawą wykazała się kobieta, która na terenie gminy Brzeziny zatrzymała pijanego kierowcę. 48-latkowi grozi kara nawet 3 lat więzienia, wysoka grzywna i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór, 17 października, na terenie gminy Brzeziny. Jadąca za osobowym volkswagenem kobieta, nabrała podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy tego auta. I jak się później okazało kobieta miała rację.

Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna ewidentnie nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Jego samochód poruszał się całą szerokością drogi. Widząc to kobieta postanowiła zareagować. Wykorzystała moment kiedy kierowca vw zatrzymał się w rejonie skrzyżowania, podeszła do jego auta i zabrała mu kluczki. Natychmiast o całej sytuacji powiadomiła policję - mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Opatówku sprawdzili stan trzeźwości kierującego volkswagenem 48-latka – dodaje policjantka.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Lekkomyślny kierowca już niedługo będzie musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz 15-letni zakaz kierowani pojazdami.

Kobiecie za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jej reakcji reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Znasz przepisy? Zobacz, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy

Pytanie 1 z 12
Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa obejmuje