Ekipa Pomaganie Za Jechanie przemierza trasę w kształcie serca! Wszystko w szczytnym celu

i

Autor: Pomaganie za jechanie

AKCJA CHARYTATYWNA

Ekipa Pomaganie Za Jechanie przemierza trasę w kształcie serca! Wszystko w szczytnym celu

2024-07-04 12:00

Mają wielkie serca i pokazują to po raz kolejny. Ekipa Pomaganie Za Jechanie od poniedziałku, 1 lipca na rowerach przemierza Polskę, a wszystko po to, by pomóc bliźniakom Dominice i Dawidowi, bohaterom tegorocznej akcji.

Rowerzyści podzielili się na dwie drużyny i z Kędzierzyna Koźle wystartowali w dwóch kierunkach, żeby spotkać się w Kaliszu. Trasa, w którą wyruszyli układa się w serce i liczy blisko 1800 km. Cykliści chcą ją pokonać w maksymalnie 12 dni.

Stwierdziliśmy, że wszyscy ludzie, którzy jeżdżą w naszej ekipie mają wielkie serca to ułóżmy trasę w kształcie serca. A z racji, że większość z nas mieszka w Kaliszu lub w pobliżu Kalisza i mamy tutaj możliwość bardziej nagłośnić naszą akcję to meta będzie właśnie tutaj - mówi Maciej Leśniewski, jeden z uczestników wyprawy.

W tym roku ekipa Pomaganie Za Jechanie pomaga Dominice i Dawidowi, bliźniętom z Jedlca w pow. pleszewskim.

Dominika i Dawid urodzili się w 2004 roku w 28. tygodniu ciąży. Było sporo komplikacji okołoporodowych, te wszystkie powikłania doprowadziły do następstwa, jakim jest upośledzenie w stopniu głębokim. Dowiedzieliśmy się o tych dzieciach od zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty – Marka, który pracuje w Alimed Fizjoterapia w Kaliszu. Znają te dzieci bardzo dobrze, ponieważ pracują z nimi bardzo długo i wiedzą, że rodzice radzą sobie na swój własny rachunek, starają się robić wszystko, aby tym dzieciom pomóc, ale fizjoterapeuci wiedzą, że te potrzeby są dużo większe, głównie potrzeby finansowe, które przekładają się na leki, opatrunki, rehabilitacje, leczenie, diagnostykę, wyjazdy do specjalistów – mówi Michał Majchrzak, organizator wyprawy.

Jak przebiega podróż?

Zbiórka dla Dominika i Dawida cały czas trwa. Na koncie są już ponad 53 tysiące złotych. Bliźniakom można pomóc zaglądając TUTAJ

Partnerem medialnym akcji jest Radio Eska

QUIZ PRL. Wakacje w PRL. Komplet punktów tylko dla tych, którzy to przeżyli

Pytanie 1 z 15
Gdzie Polacy jeździli na zagraniczne wakacje w Polsce Ludowej?
QUIZ PRL. Wakacje w Polsce Ludowej