Zbliżają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kaliszu

i

Autor: M.Rajewska na zdj. Ratusz w Kaliszu

Zbliżają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kaliszu

2021-09-16 12:47

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy weekend w Kaliszu. Mieszkańcy miasta mogą liczyć na wiele ciekawych wydarzeń. Będzie m.in. V Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, spacer szlakiem inwestycji miejskich, a także muzyczna uczta w Akceleratorze Kultury.

Wydarzenia mają na celu pokazanie uczestnikom zrealizowanych przy wsparciu środków unijnych inwestycji miejskich.

W sobotę, 18 września, zapraszamy na V Rajd Rowerowy organizowany wspólnie z Aglomeracją Kalisko-Ostrowską. Trasa powiedzie ścieżkami rowerowymi, które zostały wykonane przy wsparciu środków unijnych. Będzie przebiegała przez Miasto Kalisz, gminę Blizanów i gminę Gołuchów i będzie liczyła około 50 km. Każdy uczestnik otrzymuje medal oraz miejskie pamiątki. Start rajdu z Głównego Rynku o godzinie 10.00.

Mówi Iwona Cieślak, z Urzędu Miasta Kalisza.

W niedzielę, 19 września, odbędzie się spacer szlakiem inwestycji miejskich. Przewodnikiem będzie prezydent miasta, Krystian Kinastowski, który opowie o realizowanych inwestycjach.

Przejdziemy przez Planty, zajrzymy do Centrum Organizacji Pozarządowych. Następnie ulicą Zamkową przejdziemy na Główny Rynek. Będzie można zobaczyć Ekspozycje Multimedialną oraz Salę Recepcyjną w Ratuszu. Później ulicą Śródmiejską przejdziemy do Akceleratora Kultury. Początek spaceru o godzinie 16.00. Spotykamy się przy chińskiej restauracji na Plantach.

Dodaje Iwona Cieślak.

Podczas weekendowych wydarzeń uczestnicy mogą liczyć także na sporą dawkę muzyki. W sobotę w Akceleratorze Kultury wystąpi Joanna Knitter Blues&Folk Connection. Początek koncertu o godzinie 19.00. A w niedzielę na scenie Akceleratora Kultury zaprezentuje się Big Band „Po Godzinach” . Występ rozpocznie się o godzinie 18.00.

Raport z Anteny 16.09