obraz

i

Autor: Obraz Jarosława Lewera/FB Muzeum Przemysłu w Opatówku

Kultura

​"Zapiski malarskie z lat 2000-2024" - nowa wystawa w MUZEUM W OPATÓWKU

2024-02-08 11:43

To wystawa, która na pewno spodoba się miłośnikom sztuki współczesnej. W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku pod Kaliszem otwarto właśnie ekspozycję pod tytułem ​"Zapiski malarskie z lat 2000-2024", której autorem jest Jarosław Lewera.

​"Zapiski malarskie z lat 2000-2024" to tytuł najnowszej wystawy jaką można oglądać w muzeum w podkaliskim Opatówku. Jej autorem jest związany z Łodzią artysta - Jarosław Lewera. Ekspozycja spodoba się na pewno miłośnikom sztuki współczesnej. Obrazy Lewery powstają na podstawie jego zdjęć. Artysta zatrzymuje w obiektywie ulotne, codzienne chwile, a potem przenosi na płótno.

Z aparatem fotograficznym nie rozstaje się nigdy. Fotografuje otaczający nas świat. Fotografuje przede wszystkim specyficzne momenty - dla mnie ważne, to co wydarzyło się w świecie, co jest istotne. Później przenoszę rysunek fotograficzny na płótno i później zaczyna się cały proces malarski. Właściwie to co jest najlepsze w tym wszystkim, najpiękniejsze. To jest obcowanie z farbami, z kolorami - mówi artysta Jarosław Lewera.

Wystawę możecie oglądać do końca marca.

Sonda
Umiesz jeździć na nartach?