Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych. Przypominają policjanci

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

BEZPIECZEŃSTWO

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych. Przypominają policjanci

2023-10-24 8:08

Porządkując groby naszych bliskich, pamiętajmy o zachowaniu czujności i bezpieczeństwa. Apelują kaliscy policjanci. Złodzieje nie śpią. Zwłaszcza teraz przed Wszystkimi Świętymi.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego bądźmy uważni. Przypominają policjanci z Kalisza. Mówi nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kiedy czyścimy nagrobek, pamiętajmy o tym, by zwracać uwagę na naszą torbę, torebkę, saszetkę, z którą przyszliśmy. Nie pozostawiajmy przy grobie właśnie torebki z pieniędzmi, portfelem, z kartą bankomatową, czy z telefonem w środku np. idąc po wodę, żeby wyczyścić ten nagrobek zawsze zabierajmy te wszystkie rzeczy ze sobą.

Parkując samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy, by na siedzeniu nie zostawiać cennych rzeczy, bo to pokusa dla złodziei. Dodaje policjantka.

Często zdarza się tak, że przedmiot, który zostanie skradziony, ma mniejszą wartość niż np. wybita szyba w samochodzie. Pamiętajmy, by nie pozostawiać cennych rzeczy w samochodzie.

Szczególną ostrożność należy zachować również w autobusach, które dojeżdżają do cmentarzy. Bo tam robi się gęsto, a to dobra okazja dla złodziei.

Pilnujmy swoich torebek, dokumentów. Pamiętajmy też zwłaszcza panowie, żeby nie nosić w tylnej kieszeni spodni portfela wypełnionego pieniędzmi, dokumentami, kartami bankomatowymi, ponieważ to wszystko niestety możemy stracić. Dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE