Zabezpiecz swoją działkę na sezon jesienno-zimowy. Radzą policjanci

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Zabezpiecz swoją działkę na sezon jesienno-zimowy. Radzą policjanci

2023-10-06 10:10

Zabezpiecz swój ogródek działkowy. Przypominają policjanci. Sezon dla działkowiczów dobiega końca, ale nie dla złodziei. To właśnie w sezonie jesienno-zimowym dochodzi do wielu kradzieży z włamaniami do altanek działkowych. Dlatego, by tego uniknąć pamiętajmy o kilku zasadach.

Sezon działkowy powoli się kończy. Właściciele ogródków działkowych prowadzą ostatnie prace porządkowe i zostawiają działki na kilka miesięcy. Dlatego warto pamiętać, by zabezpieczyć mienie przed złodziejami. Przede wszystkim podczas nieobecności na działkach nie pozostawiajmy w okresie zimowym wartościowych przedmiotów, cennych urządzeń ogrodniczych i innych artykułów np. gospodarstwa domowego. Mówi nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskich policjantów.

Pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków w altankach. Sprawdźmy, czy na zimę pozamykaliśmy szczelnie wszystkie okna. Warto sfotografować posiadane przez nas urządzenia, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Warto również rozważyć zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia na działkach np. okiennic lub systemu alarmowego. Warto także zamontować czujniki zasilane bateriami, które po wykryciu ruchu w zasięgu ich działania uruchomią oświetlenie lub sygnał dźwiękowy.

Pamiętajmy również o ubezpieczeniu mienia. Warto też współpracować z działkowymi sąsiadami. Dodaje policjantka.

Zwracajmy uwagę także na ich domek, podejrzane hałasy i obce osoby obecne na terenie ich działki szczególnie, jeżeli nie towarzyszy im nikt ze znanych sąsiadów.

Każdą próbę włamania należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

QUIZ. Działka to twoje hobby? Rozwiąż nasz test i dowiedz się, czy jesteś dobrym działkowcem!

Pytanie 1 z 15
Na działce ROD pod żadnym pozorem nie można hodować: