PŁYWANIE

Za nami OTYLIA SWIM CUP w Kaliszu [ZDJĘCIA]

2023-10-02 6:58

To było wielkie święto pływania w Kaliszu. W miniony piątek i sobotę na pływalni Delfin odbyły się zawody pływackie Otylia Swim Cup. Udział w nich wzięło 450 uczestników z całej Polski. Zwyciężył klub MKS Znicz Koszalin. Medialnym partnerem wydarzenia było Radio Eska.

Zawody Otylia Swim Cup odbyły się w Kaliszu po raz pierwszy i przyciągnęły wielu uczestników i kibiców z całej Polski. W imprezie brali udział zawodnicy wieku do piętnastu lat, którzy w sumie rywalizowali o 102 komplety medali we wszystkich konkurencjach na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów. Młodsi zawodnicy mieli także okazję zmierzyć się na 200 metrów stylem dowolnym, a starsi spróbują swoich sił też na 200 dowolnym i 200 zmiennym. Zadaniem naszej imprezy jest przede wszystkim nauka gry fair play – mówi nam Otylia Jędrzejczak.

Pokazujemy im to, że bardzo ważne jest, żeby się nigdy nie poddawali. Czasami jest ten gorszy start, a czasami lepszy, ale poprzez to, co jest najważniejsze w sporcie, czyli poprzez zabawę można kształtować siebie na przyszłość. Zawsze im mówię przed startem po prostu have fun – baw się, czerp z tego, jak największą przyjemność, to efekt końcowy będzie satysfakcjonujący.

Udział w zawodach to dla nas ciekawe doświadczenie. Mówili nam młodzi pływacy.

- Możemy pokonywać swój czas, pokazujemy, że damy radę, jesteśmy silni i wszystko przezwyciężymy.

- Jest to fajna zabawa, przyjemność, można poznać nowych ludzi.

- Trzeba być wytrzymałym w tym sporcie. Czasem się odechciewa, ale potem jest lepiej i tak to wygląda.

Zawody Otylia Swim Cup współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, miasta Kalisz, PWiK Kalisz oraz Aqua Park Kalisz.

Partnerem medialnym Otylia Swim Cup było Radio Eska.

Quiz. Najlepsze zespoły muzyczne PRL. Czy potrafisz dokończyć teksty tych piosenek?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Prześliczna wiolonczelistka” Skaldów. „Prześliczna wio, wiolo, wiolonczelistka, la-la-la...”