Konkurs

Wybrali "Przyjaciela Młodzieży" i "SUper inicjatywę" - Młodzieżowa Rada Kalisza rozstrzygnęła dwa konkursy [POSŁUCHAJ]

2024-06-18 10:18

„Przyjaciel Młodzieży” oraz „SUper Inicjatywa” wybrane. To konkursy, które zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza, by wyróżnić najlepszych kaliskich nauczycieli oraz najbardziej pomysłowe, uczniowskie projekty.

Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza zorganizowała dwa konkursy - „Przyjaciel Młodzieży” oraz „SUper Inicjatywa”. Celem tego pierwszego było wyróżnienie pedagogów, którzy są pomysłowi, innowacyjni, a uczniowie zawsze mogą na nich liczyć. Takim nauczycielem jest Aleksandra Kwaśniewska ze szkoły Teb Edukacja, która zwyciężyła plebiscyt, mówi Anna Druciarek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Kalisza.

Chcieliśmy wyróżnić nauczycieli, którzy nie tylko dobrze wykonują swoją prace, ale również są wsparciem dla uczniów. Podczas naszej kapituły miałam momentami wręcz ciarki, bo te opisy chwytały za serce, były łzy w oczach, było czuć tę więź i wdzięczność, ale też autorytet, który ci nauczyciele wzbudzali w uczniach. 

Każdemu życzymy takiego nauczyciela. Dzięki Pani Oli uczymy się z chęcią, wiemy, czego się uczymy i po co. Dzięki Pani Oli czujemy się w szkole bezpiecznie i komfortowo. Dzięki Pani Oli wiemy, że każdy problem da się rozwiązać. Dzięki Pani Oli wiemy, że dorośli mogą być wsparciem dla nas. Dzięki Pani Oli wiemy, że nauczyciel może być przyjacielem - napisali w zgłoszeniu uczniowie Technikum TEB Edukacja. 

Drugi konkurs "SUper Inicjatywa" skierowany był już do Samorządów Uczniowskich. Nagrodzono projekt z V LO "Beauty Mental". 

„Beauty Mental” to projekt, który miał na celu dostarczenie dawki motywacji na drodze do zdrowia psychicznego. Opierał się na regularnym publikowaniu postów w mediach społecznościowych dotyczących technik relaksacyjnych oraz pomagających utrzymać pozytywne nastawienie. Celem projektu było zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wielu młodych ludzi kontaktowało się z autorami w sposób anonimowy i skorzystało z rady udania się do psychologa. Warto wspomnieć, że na poziomie lokalnym zasięg przekroczył ponad 500 osób - dodają organizatorzy konkursu.

Były to pierwsze edycje konkursów.

Finał Konkursów "Przyjaciel Młodzieży" i "SUper Inicjatywa" - mówi Anna Druciarek