Szpital w Wolicy będzie jednoimienny

i

Autor: Szpital w Wolicy Szpital w Wolicy nie przyjmuje już zakażonych koronawirusem! Taką decyzję podjął wojewoda

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy drugim szpitalem zakaźnym w Wielkopolsce

2020-04-20 17:46

Wojewódzki Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem będzie drugim szpitalem zakaźnym w Wielkopolsce. Taką decyzję podjął Wojewoda i Łukasz Mikołajczyk. Pacjenci z koronawirusem nie będą już przewożeni do szpitala jednoimiennego w Poznaniu.

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, pod Kaliszem,  będzie sprawowana wyłącznie opieka nad pacjentami z COVID-19. Szpital w Wolicy będzie drugim jednoimiennym w Wielkopolsce.

Moja decyzja ma związek z coraz większą liczbą zakażeń, do których dochodzi szczególnie na południu naszego województwa. Celem naszych działań jest ograniczenie rozprzestrzeniania się ognisk COVID-19.

Tłumaczy Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda Wielkopolski poinformował o decyzji Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało 10 respiratorów. Obecnie w placówce w podkaliskiej Wolicy przebywa 28 pacjentów, którzy zostaną przeniesieni do innych szpitali. W nowo powstającym szpitalu jednoimiennym do dyspozycji pacjentów będzie blisko 100 łóżek.

W związku z trudną sytuacją w kaliskim prywatnym Domu Opieki Salus, wojewoda podjął decyzję, by podopieczni prywatnej placówki trafili do jednoimiennego szpitala w Wolicy. Kierownictwo prywatnego Domu Opieki Długoterminowej Salus w Kaliszu, mimo przeszkolenia nowego personelu, odmówiło przyjęcia pomocy kadrowej.

Dla wielu z nas to wielki czas próby. Na tę próbę nie można jednak narażać osób najsłabszych.

Dodaje Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Szpital w Wolicy będzie drugą placówką jednoimienną w naszym województwie. Pierwszą jest uruchomiony w marcu 2020 roku szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.