psy

i

Autor: ksz Pieski czekają na nowych właścieli w kaliskim schronisku

Schronisko dla zwierząt

W czasie wakacji schroniska przyjmują więcej zwierząt, ALE nie to kaliskie - "czy w lutym, czy w lipcu liczba psów i kotów jest podobna" [POSŁUCHAJ]

2024-07-09 8:12

Wyjeżdżają na urlopy i porzucają swoich czworonożnych przyjaciół. Psy i koty trafiają do schroniska. Tak w czasie wakacji dzieje się w wielu przytuliskach w Polsce, ALE nie w tym kaliskim. Pracownicy nie zauważają, by w lipcu i sierpniu przybywało czworonogów bardziej niż zazwyczaj - "czy w lutym, czy w lipcu liczba psów i kotów jest podobna".

To dobre informacje. W czasie wakacji nie przybywa lawinowo porzuconych psów i kotów w kaliskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Oczywiście zwierzęta cały czas trafiają do przytuliska, ale ich liczba w ciągu roku jest podobna. To około 100 psów i 50 kotów.

Ta liczba jest utrzymywana praktycznie przez cały rok. Jakbyśmy spojrzeli w dokumenty i przeanalizowali sobie datowo kilka miesięcy czy nawet rok wstecz, to jest to stała liczba, która ulega lekkim wahaniom. Tak naprawdę codziennie może się to zmieniać, natomiast nie ma w okresie wakacyjnym nagłych zwyżek, albo nagłych spadków, jeśli chodzi o odpływ czy przypływ zwierząt w schronisku - tłumaczy zastępca kierownika schroniska Marcin Kozłowski.

Obecnie na nowy dom w kaliskim przytulisku czeka 99 psów i 50 kotów. W naszym materiale audio posłuchacie jak wygląda proces adopcyjny.

Czy w czasie wakacji przybywa zwierząt w kaliskim schronisku? Jak wygląda adopcja psa albo kota?
Sonda
Czy adoptowałeś/aś kiedyś zwierzę?