Pomaganie za jechanie

i

Autor: Pomaganie Za Jechanie/Fb na zdj. Witek Sobczak i Michał Majchrzak, uczestnicy wyprawy

Trwają przygotowania do III edycji akcji "Pomaganie za jechanie" [POSŁUCHAJ]

2021-02-23 9:50

To będzie już III edycja akcji “Pomaganie za jechanie”. Ostrowianin Michał Majchrzak i pochodzący z Kraszewic Witek Sobczak to miłośnicy dwóch kółek, którzy swoją pasję łączą z pomaganiem. I już szykują się do wielkiej wyprawy, a wszystko po to, by pomóc Dawidowi, Bolkowi i Monice – podopiecznym Fundacji Bread of Life.

Pomysłodawcą akcji jest Michał, który na rowerze pokonał już wschodnią granicę Polski, a także trasę z Helu do Świnoujścia.

Pomyślałem, że czemu by nie jechać i przy okazji nie połączyć jednego z drugim. Zwłaszcza że w pracy zajmuje się osobami chorymi. Widzę, że często potrzebują pieniędzy, troski i wsparcia z zewnątrz.

Mówi Michał Majchrzak

Po pierwszej próbie stworzenia akcji charytatywnej Michał nawiązał współpracę z Fundacją Bread of Life. Dzięki temu udało się pozyskać sponsorów.

Pierwsze dwie akcje jechał ze mną Kacper Han. Pokonaliśmy trasę ze Świnoujścia do Karpacza. Uzbieraliśmy wtedy prawie 5 tysięcy złotych dla Wiktorii Tomaszewskiej z Kalisza, którą opiekuje się babcia. Druga wyprawa odbyła się rok później i była to trasa z Karpacza do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Podczas tej akcji zbieraliśmy pieniądze również dla Wiktorii Tomaszewskiej oraz Zoi z Nowych Skalmierzyc. Udało się zebrać niespełna 5 tysięcy złotych. Pieniądze zostały podzielone i trafiły do dziewczynek.

dodaje Michał Majchrzak.

Tegoroczną wyprawę Michał i Witek dedykują trójce podopiecznych Fundacji Bread of Life. Dawidowi i Bolkowi oraz Monice. To będzie wyjątkowa podróż.

Planujemy wyruszyć 1 sierpnia. Zaczynamy od Suwałk. Mamy w planach przejechać przez stolice krajów: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja. I to będzie po kolei Wilno, Ryga, Tallin, Helsinki, z Helsinek przeprawa do Turku, później promem do Sztokholmu - ze Sztokholmu do Ystad i później końcówka to już prom do Świnoujścia.

W tym roku jedziemy dla Bolka i Dawida, rodzeństwo z Kalisza. I jedziemy dla Moniki z Nowych Skalmierzyc.

Mówi Witek Sobczak.

Przygotowania do wyprawy możecie śledzić TUTAJ: https://www.facebook.com/MultiRuch

Pomaganie za jechanie - mówią Michał Majchrzak i Witek Sobczak

Medialnie wydarzenie wspiera Radio ESKA

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE