Do zdarzenia doszło w piątek, 26 czerwca po godzinie 08.00. 63-latka zauważył właściciel stawu.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego przebywał rekreacyjnie nad stawem. Mężczyzna został zauważony w wodzie przez właściciela stawu, który niezwłocznie powiadomił służby ratunkowe. Zespół Ratownictwa Medycznego podjął resuscytację krążeniowo-oddechową, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować – informuje Magdalena Hańdziuk, rzecznik policji w Ostrzeszowie.
Przyczyny tragedii ustalają policjanci.
Polecany artykuł: