maluch

i

Autor: pixabay

Ten maluszek spieszył się na świat - ratownicy z Kalisza jechali do porodu

2024-01-25 13:52

Ratownicy nie zdążyli, ale to na szczęście historia z happy endem. Ratownicy medyczni z Kalisza zostali wezwani do porodu. Akcja rozpoczęła się już w domu i nie było szans, by młoda mama zdążyła do szpitala. Z pomocą więc pospieszyli ratownicy, ale dzidziuś na świat przyszedł tuż przed przyjazdem pogotowia. Wszystko się jednak dobrze skończyło.

W środę wieczorem kaliscy ratownicy otrzymali wezwanie do rodzącej w domu kobiety. Akcja rozpoczęła się szybciej niż powinna. Dziecko było szybsze niż pędzące na sygnale karetka. Kobieta urodziła zanim ratownicy pojawili się w jej domu.

Karetka na sygnale dotarła w chwili, gdy młoda Mama urodziła zdrową dziewczynkę. Ratownicy Rafał i Mateusz z pełną fachowością odpępnili noworodka, odśluzowali dziecko, zbadali dziecko i jego mamę, a także monitorując stan zdrowia obu, bezpiecznie przetransportowali córkę i mamę do szpitala przy ulicy Toruńskiej - informuje szpital w Kaliszu. 

Kobieta oraz jej córka są zdrowe i czują się dobrze.

Dziewczynka jest zdrowa, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Noworodek wraz z mamą przebywa na oddziale położniczym w szpitalu w Kaliszu, pod fachową i troskliwą opieką personelu medycznego - czytamy dalej w komunikacie kaliskiej lecznicy.

Eska wita na świecie!

Sonda
Robisz zakupy na Allegro?