Wypadek w pobliżu Drawska Pomorskiego

i

Autor: MŁ

bezpieczeństwo na drodze

Ta mapa szybko się zapełnia. Ale nie jest to powód do dumy

2023-07-11 11:17

Blisko 100 wypadków śmiertelnych – to bilans tegorocznych wakacji na drogach, a mamy dopiero lipiec. Policja ponownie prosi o bezpieczną jazdę i w ramach profilaktyki prezentuje aktualizowaną na bieżąco mapę z naniesionymi miejscami tragedii na drogach.

Mapa zawiera liczbę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

- Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

- informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ciągu kilku tygodni wakacji doszło do 93 śmiertelnych wypadków w całym kraju. Także w naszym regionie. Na mapie zaznaczono więc okolice Ostrowa, Kalisza i m.in. Pleszewa. W ostatnich dniach w Ostrowie zginął 20-letni motocyklista, a w Kaliszu zmarł 61-letni rowerzysta, potrącony przez auto przy ul. Polnej.

- Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze

- dodają policjanci z drogówki.

mapka policja wypadki

i

Autor: fot. KGP Mapa śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce, lato 2023. Stan na 11 lipca 2023

Mapa dostępna jest w internecie (tutaj), a także będzie wyświetlana na ekranach w 553 miastach, m.in. przy dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

To już piąta edycja tej akcji drogówki.