SZPAK

i

Autor: fot. Chris Chow/Unsplash/ilustracyjne

Szpaki w studzience. Uratowała je Straż Miejska [VIDEO]

2021-04-12 11:05

Uratowali ptaki uwięzione w studzience kanalizacyjnej. Strażnicy miejscy z Kalisza oswobodzili parę szpaków, które wpadły do rynny. Służby zaalarmowała jedna z mieszkanek, która podczas spaceru z psem usłyszała dramatyczny świergot.

Patrol wezwano na ulicę księdza Piotrowskiego na kaliskim osiedlu Dobrzec. Szpaki najpewniej wpadły do rynny na bloku, a próbując się wydostać – dalej dotarły do studzienki.

– Ptaki usłyszała mieszkanka osiedla spacerująca z psem. Kobieta niezwłocznie o zdarzeniu poinformowała miejskie służby. Strażnicy po odkręceniu śrub zabezpieczających, wyjęli kratkę i pomogli wydostać się zmęczonym ptakom

– informuje Straż Miejska Kalisza.

Strażnicy użyli też mopa, którym sięgnęli w głąb studzienki i tak uwolnili ptaki.

Zobaczcie nagranie z tej akcji:

Takie zgłoszenia to rzadkość w Kaliszu, ale strażnikom zdarzało się już ratować gołębie, psy i koty, a także świnkę morską, którą zostawiono na… śmietniku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE