remont śródmiejska kalisz

i

Autor: fot. MR/radio Eska Remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu

Śródmiejska gotowa do końca sierpnia? „Robimy wszystko, by zakończyć tę robotę”

2021-08-18 14:59

Do końca wakacji ma potrwać remont ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu. Prace przedłużyły się przez kłopoty z budową separatora deszczowego. Ostatecznie drogowcy na razie rezygnują z instalacji tego urządzenia i chcą jak najszybciej zakończyć roboty na jednej z głównych ulic kaliskiego centrum.

Początkowo drogowcy planowali budowę separatora na ulicy Śródmiejskiej. Okazało się to jednak trudniejsze, niż zakładano.

– Separator musiałby być posadowiony na głębokości sześciu metrów w stosunku do poziomu nawierzchni jezdni. Bliskie sąsiedztwo budynków, stan tych budynków, napływ wody gruntowej, słaba nośność gruntu – to spowodowało, że musimy z tej lokalizacji zrezygnować, ponieważ w skrajnej sytuacji mogłoby to spowodować katastrofę budowlaną. Nie możemy sobie na to pozwolić

– mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Teraz drogowcy chcą jak najszybciej zakończyć prace. Modernizacja trwa bowiem od października zeszłego roku i cierpliwość mieszkańców powoli się kończy, tym bardziej, że od kilku miesięcy ulica jest nieprzejezdna. O to, dlaczego remont Śródmiejskiej trwa tak długo, pytała także Magdalena Walczak, radna Polski 2050.

– To powoduje utrudnienia, w szczególności w godzinach szczytu komunikacyjnego. Wkrótce nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego, co zazwyczaj wiąże się z dodatkowym nasileniem ruchu. Proszę o wskazanie przyczyn przedłużania się prac, w szczególności o informację, czy przewidziane były w ramach prac zamontowanie separatora wody deszczowej na odcinku od ul. Fabrycznej do al. Wolności i czy separator taki został ostatecznie zamontowany

– mówi radna Walczak.

Krzysztof Gałka odpowiada, że drogowcy chcą do końca sierpnia zamknąć temat:

– Robimy wszystko, żeby do końca sierpnia zakończyć tę robotę. W tej chwili tego separatora nie będziemy realizować. Będziemy chcieli zrobić pewne wyprowadzenie, a separator wykonać w późniejszym czasie. Chodzi nam o to, żeby jak najszybciej zakończyć te podstawowe roboty na ulicy Śródmiejskiej. Wykonać jeszcze nawierzchnię z warstwą ścieralną na całej długości, wykonać oznakowanie pionowe i poziome i przywrócić dwa pasy ruchu na ulicy Śródmiejskiej w odcinku od Rogatki do skrzyzowania z ulicami Fabryczną i Kościuszki.

Kłopotliwy ma być zainstalowany, ale kawałek dalej, na Wale Staromiejskim. Na razie nie wiadomo, kiedy drogowcy wezmą się za to zadanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE