łuk

i

Autor: kalisz.pl

Impreza

Średniowiecza impreza przy kaliskiej baszcie już 15 czerwca - SPRAWDŹCIE jakie atrakcje są przygotowane

2024-06-04 13:06

Jak wyglądało życie w średniowieczu? Czym zajmowali się mincerz albo pancernik? Albo jak wyglądał sprzęt bojowy czy średniowieczne stroje? Tego wszystkiego będziecie mogli się dowiedzieć już 15 czerwca. Przy kaliskiej baszcie odbędzie się impreza pn. "Kalisz na Szlaku Piastowskim".

Średniowieczna impreza przy Baszcie Dorotce w Kaliszu rozpocznie się o godzinie 15:00. Jej zakończenie planowane jest około godziny 20. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji. Będzie można sprawdzić jak wyglądało życie codzienne w średniowieczu, walki rycerskie czy dawne metody wymierzania sprawiedliwości. 

Nie zabraknie stanowisk rycerskich - fechmistrz poprowadzi walki w szrankach, a kat zaprezentuje dawne metody wymierzania sprawiedliwości. W łaźni odbędą się prelekcje o średniowiecznej higienie. Namiot herolda pozwoli zapoznać się ze sprzętem bojowym i bogatymi strojami cywilnymi. Na torze łuczniczym każdy uczestnik imprezy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Mincerz zapozna zgromadzonych ze sztuką bicia monet, a kaletnik i pancernik zaprezentują wyroby skórzane i zbroje - zapraszają pracownicy kaliskiej Informacji Turystycznej, która jest organizatorem imprezy.

Dodatkowo będzie można zwiedzić Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta wraz ze skarbcem. Dzieci zostaną zaproszone na plener malarski, podczas którego młodzi artyści będą mogli stworzyć prace inspirowane średniowieczem. Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych i rękodzielniczych. W programie są również pokazy tańca i warsztaty ceramiczne. Te drugie zaplanowane są w godzinach od 17.00 do 19.00.

plakat

i

Autor: kalisz.pl
Sonda
Czy interesujesz się historią?