Ruszyły 62. Kaliskie Spotkania Teatralne

i

Autor: maraj Teatr Wybrzeże z Gdańska „Awantura w Chioggi”

Ruszyły 62. Kaliskie Spotkania Teatralne

2022-05-08 10:18

Od wczoraj (07.05) w Kaliszu rządzi teatr. 62. Kaliskie Spotkania Teatralne, Festiwal Sztuki Aktorskiej oficjalnie rozpoczęte. Stacjonarną część KST otworzył Teatr Wybrzeże z Gdańska ze spektaklem „Awantura w Chioggi” .

Po dwóch latach przerwy spowodowanej koronawirusem festiwal powrócił do swojej pierwotnej formy i odbywa się w maju. Prolog KST odbył się w tym roku wyjątkowo wcześniej. 23 kwietnia w Krakowie widzowie mieli okazję obejrzeć „Dziady” Mickiewicza z Teatru im. Juliusza Słowackiego w reżyserii Mai Kleczewskiej. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy łącznie 14 spektakli. W sobotni wieczór na deskach Bogusławskiego zaprezentował się Teatr Wybrzeże  z Gdańska z „Awanturą w Chioggi”.

„Awantura w Chioggi” jest chyba jedynym „lekkim” spektaklem od początku do końca. W innych przedstawieniach jest też dużo śmiechu, ale one prowadzą do jakiejś refleksji. Ten spektakl jest zupełnie inny aktorsko niż pozostałe. Jest tu wiele elementów akrobatycznych. To jest wielka praca, którą zespół wykonał.

Mówi Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

W tegorocznej edycji 62. KST w jury zasiądą Dorota Ignatjew – aktorka, manager kultury, obecnie dyrektorka Teatru w Łodzi. Tadeusz Kornaś – teatrolog, profesor Uniwersytetu Jagielońskiego. Dominik Nowak- reżyser, współzałożyciel Teatru Nowego w Krakowie, autor licznych projektów teatralnych, scenarzysta. Rafał Turowski-dziennikarz, recenzent.

Już dziś (niedziela) na scenie kameralnej „Źli Żydzi” z Gdyńskiego Centrum Kultury. Następnie na Dużej Scenie „Badania ściśle tajne” w reż. Norberta Rakowskiego.

Jakie kierunki studiowali polscy artyści?

Pytanie 1 z 8
Co studiowała Cleo?