rolnicy

i

Autor: mraj

Rolnicy z powiatu kaliskiego znów będą blokować drogi - SPRAWDŹ kiedy i gdzie spodziewać się utrudnień

2024-03-15 9:46

​Rolnicy znowu będą blokować drogi w naszym regionie. Protest zaplanowany jest na 20 marca i ma być największym do tej pory. W najbliższą środę lepiej samochodem z domu się nie ruszać.

Rolnicy cały czas protestują przeciwko napływowi towarów z Ukrainy i unijnej polityce dotyczącej rolnictwa. I tak wielki protest zaplanowano na 20 marca. Utrudnienia będą w całej Wielkopolsce. W powiecie kaliskim drogi blokowane mają być w Pamięcinie, Russowie, Brzezinach i w gminie Ceków-Kolonia na odcinku od Plewni do Morawina.

20 marca na drodze wojewódzkiej nr 470 od miejscowości Plewnia do miejscowości Morawin organizowane jest zgromadzenie, którego celem jest protest skierowany przeciwko ograniczaniu produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu, oraz ograniczenie niekontrolowanego importu towarów rolno spożywczych z Ukrainy i innych krajów poza unijnych nie stosujących norm Unii Europejskiej w tym rewizja wspólnej polityki rolnej. Protest będzie miał charakter stacjonarny i polegał będzie na zajęciu pasa jezdni na wymienionym wyżej odcinku drogi wojewódzkiej - informuje Mariusz Chojnacki, wójt gminy Ceków-Kolonia.

Protest na odcinku Plewnia-Morawin ma potrwać od 9:00 do 22:00. W gminie Blizanów w Pamięcinie od 8:00 do 19:00, w gminie Żelazków w Russowie w godzinach od 8:00 do 18:00, a w Brzezinach pod Kaliszem rolnicy spotkają się na rondzie im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w godzinach 09:00 - 17:00. 

Punktów gdzie mogą pojawić się blokady może przybywać. Będziemy was na bieżąco informować.

Sonda
Czy polscy rolnicy powinni mieć większe wsparcie Unii Europejskiej?