Policja

i

Autor: Pixabay Śmiertelny wypadek na Mazurach z udziałem radiowozu policyjnego. Zdj. ilustracyjne.

POLICJA

Przyjechał na przesłuchanie kompletnie pijany! Teraz będzie mieć kłopoty

2023-08-14 19:19

47-letni mężczyzna, który jest mieszkańcem powiatu ostrowskiego, przyjechał własnym samochodem na przesłuchanie w siedzibie kaliskiej policji, będąc pod wpływem alkoholu.

Oficer prasowy kaliskiej policji, podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz, poinformowała w poniedziałek agencję prasową PAP o tym zdarzeniu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodała.

Mężczyzna w wieku 47 lat zgłosił się do komendy policji w Kaliszu na przesłuchanie związane z pewnym incydentem drogowym. W trakcie procedury policyjni funkcjonariusze zaczęli mieć podejrzenia co do jego trzeźwości i postanowili przeprowadzić badanie.

Według relacji policjantki, przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał we krwi więcej niż jednego promila alkoholu. Co więcej, okazało się, że przyjechał na przesłuchanie swoim pojazdem. W towarzystwie byłego kolegi, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Skutkiem tego zdarzenia mężczyzna stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, znaczna grzywna oraz długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

Co grozi mężczyźnie, który jadąc pijany BMW nie zatrzymał sie do kontroli i zabił rowerzystę