wiadukt

i

Autor: Google Maps

Drogi

Przejazd pod wiaduktem w Piwonicach będzie zamknięty - NA ROK. Sprawdźcie objazdy!

2024-06-25 11:10

Rok - tyle ma potrwać przebudowa wiaduktu kolejowego w kaliskich Piwonicach. Drogowcy od poniedziałku (1 lipca) rozpoczynają kolejny etap remontu ulic Częstochowskiej i Rzymskiej czyli właśnie modernizację wiaduktu. Przejazd pod nim na rok ma zostać zamknięty.

Wiadukt do przebudowy. Będą więc kolejne utrudnienia dla kierowców. Przenosimy się w okolice kaliskich Piwonic. Tu drogowcy od poniedziałku (1 lipca) rozpoczynają następny etap remontu ulic Rzymskiej i Częstochowskiej, czyli modernizację wiaduktu kolejowego. Przejazd pod nim na rok ma zostać zamknięty. Będą objazdy.

Ze względu na charakter i technologię prowadzonych robót konieczne jest całkowite wyłączenie z ruchu kołowego i pieszego odcinków ul. Częstochowskiej, ul. Rzymskiej i ul. Krzywej w obrębie wiaduktu, z pozostawieniem pełnej przejezdności skrzyżowania ul. Rzymskiej z ul. Słowiańską i Galla Anonima oraz z ul. Wykopaliskową - mówi Krzysztof Gałka, szef kaliskich drogowców. 

Na czas trwania robót wyznaczone zostaną następujące trasy objazdu:

  • Od strony ul. Częstochowskiej w kierunku ul. Rzymskiej dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t przez ul. Ks. Jolanty, ul. Ptolemeusza i ul. Wykopaliskową;
  • Od strony ul. Rzymskiej w kierunku ul. Częstochowskiej dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, przez ul. Galla Anonima, ul. Ptolemeusza i ul. Ks. Jolanty;
  • Dla pojazdów do 20 t od strony granicy miasta Kalisza (ul. Rzymska) drogą powiatową przez Żydów do miejscowości Borek i dalej drogą powiatową do ul. Starożytnej i ul. Ks. Jolanty – z dojazdem do ul. Częstochowskiej. Objazd od strony Kalisza do Grabowa dla pojazdów do  20 t wg. trasy jak wyżej;
  • Dla pojazdów powyżej 20 t od strony m. Grabów w kierunku Kalisza przez odcinek drogi wojewódzkiej nr 450 w m. Grabów, następnie drogą wojewódzką nr 449 do m. Brzeziny, dalej drogą powiatową w kierunku m. Godziesze, m. Borek, ul. Starożytną, ul. Ks. Jolanty do ul. Częstochowskiej. Objazd od strony Kalisza do Grabowa dla pojazdów powyżej 20 t wg. trasy jak wyżej.

Problemy będą też na kolei. Pociągi będą kursowały tylko po jednym torze wiaduktu. Wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy.

Sonda
W jakim stanie są drogi w Polsce?