Kalisz. Był kryty basen, będzie kryty skatepark

i

Autor: OSRiR Kalisz

INWESTYCJE

Kalisz. Był kryty basen, będzie kryty skatepark

2024-06-20 10:30

Miasto myślało rok i wymyśliło. Zamiast krytego basenu będzie kryty skatepark. Chodzi o pływalnię przy Łódzkiej w Kaliszu, która w czerwcu ubiegłego roku została zamknięta ze względu na zły stan techniczny. Wyniki ekspertyzy pokazują, że obiekt ten nie może zostać uruchomiony jako basen. A Miasto ma już pomysł co zrobić w tym miejscu.

Pływalnia przy ulicy Łódzkiej została zamknięta 1 czerwca 2023, ze względu na zły stan techniczny. Obiekt już wcześniej był zamykany z powodu awarii. O sytuacji związanej z pływalnią pisaliśmy m.in. TUTAJ Potrzebne były ekspertyzy. Jak się okazuje basenu przy Łódzkiej już nie będzie. Miasto ma pomysł na zagospodarowanie pływalni.

Mamy plan i projekt, aby zaadaptować istniejącą nieckę jako kryty skatepark. Będzie to obiekt bardzo atrakcyjny. Myślę, że dla młodzieży, która bardzo chętnie z takiej formy aktywności korzysta byłoby to dodatkowe miejsce - mówi nam Krystian Kinastowski, prezydent Miasta.

W Kaliszu działają dwa baseny. To otwarta rok temu pływalnia Delfin na Dobrzecu oraz Aquapark. Powstanie skateparku w miejscu pływalni to koszt blisko 600 tysięcy złotych.

Przywrócimy pełną funkcjonalność tego obiektu i ten obiekt będzie mógł zarabiać przy mniejszych kosztach użytkowych. Basen generował duże koszty jeżeli chodzi o ogrzewanie, wentylację - dodaje Krystian Kinastowski

Inwestycja będzie realizowana najwcześniej w przyszłym roku. W tym roku Miasto planuje rozbudowę istniejącego skateparku w parku jordanowskim.

CH czy H? Jak zapiszesz to słowa?

Pytanie 1 z 25
Jak zapiszesz to słowo?