Pijani kierowcy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Pijani kierowcy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

2023-08-17 15:52

Nie pomagają apele policjantów ani coraz bardziej rygorystyczne kary. Problem nietrzeźwych kierowców jest nadal aktualny. Tylko w ciągu jednego dnia kaliscy policjanci zatrzymali aż dwanaście osób, które wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu.

Można mówić o pladze pijanych kierowców na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego. W środę, 16 sierpnia kaliscy policjanci ujawnili dwunastu kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Pięciu z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pozostali za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni kierowca Peugeota. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy o jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd – dodaje rzeczniczka.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kaliscy funkcjonariusze cały czas przypominają o bezpiecznej jeździe i apelują o rozwagę na drodze. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburzyć koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!

Pytanie 1 z 10
Widzisz taki znak, czy możesz skręcić w prawo w najbliższą jezdnię?
Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!