Pijani kierowcy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Pijani kierowcy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

2023-08-17 15:52

Nie pomagają apele policjantów ani coraz bardziej rygorystyczne kary. Problem nietrzeźwych kierowców jest nadal aktualny. Tylko w ciągu jednego dnia kaliscy policjanci zatrzymali aż dwanaście osób, które wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu.

Można mówić o pladze pijanych kierowców na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego. W środę, 16 sierpnia kaliscy policjanci ujawnili dwunastu kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Pięciu z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pozostali za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni kierowca Peugeota. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy o jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd – dodaje rzeczniczka.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kaliscy funkcjonariusze cały czas przypominają o bezpiecznej jeździe i apelują o rozwagę na drodze. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburzyć koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!

Pytanie 1 z 10
Widzisz taki znak, czy możesz skręcić w prawo w najbliższą jezdnię?
Egzamin na prawo jazdy 2020. Sprawdź czy zdasz!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE