policja

i

Autor: pixabay

Pędził przez Brzeziny - za rażące złamanie przepisów dostał AŻ 30 PUNKTÓW KARNYCH

2024-02-01 11:04

Na konto tego kierowcy w kilka minut wpadło aż 30 punktów karnych. Jego portfel też będzie szczuplejszy - konkretnie o 3 tysiące złotych. Taką karę dostał 25-latek, który w Brzezinach pod Kaliszem rażąco złamał przepisy drogowe.

25-latek w Brzezinach pod Kaliszem jechał zdecydowanie za szybko, niż pozwalały na to przepisy. Na liczniku w terenie zabudowanym miał aż 124 km/h. Pirata drogowego próbowała zatrzymać policja, ale 25-latek ignorował ich sygnały. Kiedy się w końcu udało mundurowi długo liczyli przewinienia kierowcy.

Mężczyzna w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu dokument prawa jazdy. Dodatkowo w związku z niezatrzymaniem pojazdu do kontroli na wyraźne polecenie policjanta, 25-latek został ukarany kolejnym mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Ponad to, na jego konto wpłynęło kolejne 15 punktów karnych - informuje kaliska policja. 

Policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Sonda
Czy PiS osiągnie sukces w wyborach samorządowych 2024?