koty

i

Autor: MS

pokazy

Kocia ekstraklasa w Kaliszu [POSŁUCHAJ]

2024-02-01 10:17

Taka wystawa po raz pierwszy w południowej Wielkopolsce. Najpiękniejsze koty rasowe w Polsce przyjadą pokazać się do Kalisza. Wszystko z okazji Światowego Dnia Kota. Wśród nich najlepsi z najlepszych, czyli te, które w „kociej kadrze” reprezentowały Polskę na światowej wystawie w Strasburgu.

Z całej Polski przyjadą hodowcy najbardziej rasowych pieszczochów świata. Będzie można je oglądać, obowiązkowo podziwiać, ale też dowiedzieć się skąd się wzięły i jakie cechy im się przypisuje.

To jest trochę jak w bajkach, że te rasy różnią się nie tylko wyglądem, ale też charakterem - mówi współorganizator wystawy Mariusz Szubert: Są koty spokojne jak choćby te, które sami hodujemy. To rasa brytyjska, typowe spokojne miśki, ułożone, jak taka angielska arystokracja, leżą i obserwują. Natomiast są też rasy z takim mocnym charakterem. To są wszystkie te półdzikie, wyprowadzone z ras lokalnych, mocno ekspresyjne, jak bengale na przykład.

koty

i

Autor: MS
Kocia ekstraklasa - Mariusz Szubert

Będzie można poznać te rasy, porozmawiać z hodowcami - dodaje Mariusz Szubert: Na pokazie będzie prezentacja każdej rasy przez profesjonalistę. To ekspert światowej klasy, który zna wszystkie rasy, ich historię, kiedy pojawiły się w Polsce, jaka jest ich populacja . Zna standardy, czyli co jest oceniane i brane pod uwagę w hodowli. 

koty

i

Autor: MS

Wystawa w niedzielę 4 lutego w Technikum  Św Józefa przy ul. Złotej 144a. Potrwa od 10:00 do 16:00, a organizatorem jest Poznański Klub Kota Rasowego AmoFeles

koty

i

Autor: MS