rafa

i

Autor: BŹ

nurkowanie

Ostrów. Będzie rekord nurkowania?

2023-08-23 8:50

Prawie 250 śmiałków zanurkowało 15 sierpnia w sztucznej rafie w basenie w Ostrowie. Kolejna okazja już w najbliższą niedzielę. I plan jest taki by ten rekord pobić! Jesteście gotowi? Nurkowanie razem z DECO Centrum Nurkowe poleca Radio Eska.

To niesamowite przeżycie – mówili zgodnie ci, którzy w rafie już nurkowali. A okazji było już kilka. W lipcu można było to zrobić w kaliskim aquaparku, w sierpniu – do rafy zaprasza Basen Miejski Olimpijska w Ostrowie.

Spróbować może każdy – zachęca Dominik Dopierała z DECO Centrum Nurkowe w Kaliszu, który wraz ze swoimi instruktorami akcje organizuje. - Trzeba mieć skończone osiem lat. W przypadku dzieci potrzebna jest zgoda rodziców. I co ciekawe, dzieci chętniej korzystają z naszej atrakcji niż dorośli. Ostatnio w Ostrowie to właśnie młodzi najczęściej nurkowali.

15 sierpnia w ostrowskim basenie zanurkowało dokładnie 246 osób. Teraz może być więcej. Bo pomysł jest taki, by pobić rekord, tak by rozbić magiczne pół tysiąca nurków.

500 !!! pięćset osób !!! tyle chcieli byśmy zabrać pod wodę jednego dnia !!!

My już jesteśmy gotowi , sprzęt , RAFA i cała kadra przebierają nogami z niecierpliwości. Nie możemy się doczekać Niedzieli.

UWAGA !!!! Pod woda opadów nie zanotowano więc niech Was nie zrazi jeśli pogoda spróbuje nam spłatać psikusa. Woda w basenie jest mokra i cieplutka.

Zaczynamy od 10:00 do … rekordu. Każdy kto tego dnia zanurkuje na RAFIE otrzyma numerowany certyfikat uczestnictwa. Jeśli pobijemy REKORD jeden z uczestników otrzyma nagrodę Podstawowy Kurs Nurkowania PADI OWD. - zachęcają organizatorzy

Nurkowanie jest bezpłatne. Trzeba mieć jednak bilet na ostrowski basen.

Poleca Radio Eska.

QUIZ. Tak żyło się w czasach PRL. Tylko nieliczni zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 15
1. W latach 1944-1989 w PRL funkcjonował system racjonowania żywności. Nazywamy go:
Źródło: Ostrów. Będzie rekord nurkowania?