reymont ostrów

i

Autor: fot. archiwum Dotacja pójdzie na m.in. remont auli w ostrowskim "Reymoncie"

dziedzictwo

Odnowią zabytki w regionie

2023-07-14 14:48

220 milionów zł na odbudowę zabytków w Wielkopolsce. Pieniądze pochodzą z programu rządowego. W najbliższym czasie modernizację przejdą obiekty także w południowej części województwa, m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Kobylej Górze i Kępnie.

Dzięki środkom z programu zostaną zrealizowane m.in.: remont i modernizacja zabytkowych budynków: I Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie i Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie; remont drewnianego kościoła pw. św. Barbary i zabytkowego budynku wieży ciśnień w Odolanowie; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z pracami towarzyszącymi w budynku Konwiktu Arcybiskupiego przy ul. Ledóchowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim; zmodernizowana będzie także aula II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Reymonta, które mieści się w zabytkowym budynku.

Dofinansowanie otrzymały także powiaty m.in. ostrzeszowski na modernizację obiektów w Kobylej Górze, Bukownicy i Doruchowie; powiat kaliski – na inwestycje w zabytkowe obiekty w Koźminku, okolicach Szczytnik i Godziesz Wielkich itd.

Jak podaje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego,

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to program, który wspiera samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach zabytków. Pozwoli on uchronić je przed degradacją i niszczeniem, dzięki czemu piękno historycznych miejsc będzie zachowane na kolejne dekady.