reymont ostrów

i

Autor: fot. archiwum Dotacja pójdzie na m.in. remont auli w ostrowskim "Reymoncie"

dziedzictwo

Odnowią zabytki w regionie

2023-07-14 14:48

220 milionów zł na odbudowę zabytków w Wielkopolsce. Pieniądze pochodzą z programu rządowego. W najbliższym czasie modernizację przejdą obiekty także w południowej części województwa, m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Kobylej Górze i Kępnie.

Dzięki środkom z programu zostaną zrealizowane m.in.: remont i modernizacja zabytkowych budynków: I Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie i Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie; remont drewnianego kościoła pw. św. Barbary i zabytkowego budynku wieży ciśnień w Odolanowie; wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z pracami towarzyszącymi w budynku Konwiktu Arcybiskupiego przy ul. Ledóchowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim; zmodernizowana będzie także aula II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Reymonta, które mieści się w zabytkowym budynku.

Dofinansowanie otrzymały także powiaty m.in. ostrzeszowski na modernizację obiektów w Kobylej Górze, Bukownicy i Doruchowie; powiat kaliski – na inwestycje w zabytkowe obiekty w Koźminku, okolicach Szczytnik i Godziesz Wielkich itd.

Jak podaje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego,

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to program, który wspiera samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach zabytków. Pozwoli on uchronić je przed degradacją i niszczeniem, dzięki czemu piękno historycznych miejsc będzie zachowane na kolejne dekady.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE