policja

i

Autor: pixabay

Oddali mundury. Czeka ich postępowanie prokuratorskie. Co działo się w komisariacie w Koźminku?

2021-01-11 12:07

Brak pracy to nie jedyny ich problem. Będą się także tłumaczyć prokuratorowi. Bo ruszyło śledztwo się sprawie dwóch policjantów z Koźminka pod Kaliszem, którzy - właśnie wylecieli z pracy, bo zamiast nocą patrolować ulice...spali w radiowozie. Jak ustalono - dwóch funkcjonariuszy przespało co najmniej 30 nocnych służb. [POSŁUCHAJ]

Ale nie na śnie skupią się prokuratorzy ale na tym, co pojawiło się w służbowej dokumentacji. Bo policjanci wpisali w nią, że intensywnie kontrolowali miejsca zagrożenia.

A - jak ustalono - tak nie było.

Dokumenty prokuraturze przekazał już szef Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - mówi Maciej Meler, rzecznik prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dokumenty trafiły już do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości zapisywania przebiegu służby.

Teraz zostanie przeprowadzona dokładna analiza dokumentów. Zostaną przesłuchani świadkowie.

Kluczowe będzie ustalenie, co dokładnie działo się podczas służby.

Śledztwo jest we wstępnej fazie - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Śledztwo na ten moment prowadzone jest w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów.

Policjanci, którzy spali na służbie - z mundurem się pożegnali. Zostaną zwolnieni dyscyplinarnie.

Procedura już ruszyła.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Poprosiła o pocztówkę – dostała ich tysiące! „Mój listonosz ma bardzo dużo pracy"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE