Na Wigrach z Kalisza do Pragi. Wszystko po to, by pomóc 4-letniej Laurze

i

Autor: UM Kalisz

AKCJA CHARYTATYWNA

Na Wigrach z Kalisza do Pragi. Wszystko po to, by pomóc 4-letniej Laurze

2024-07-09 15:30

Z Kalisza do Pragi na kultowych składakach. Ekipa Wigry Składaki Dobre Chłopaki po raz kolejny wyruszy w rowerową podróż, by pomóc choremu dziecku. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie 4-letniej Laury.

To będzie już piąta wyprawa ekipy Wigry Składaki Dobre Chłopaki. Do tej pory chłopaki pokonali już trasy z Kalisza nad Jezioro Wigry, na Hel, do Zakopanego, do Świnoujścia. Każda podróż wiąże się ze zbiórką na rzecz niepełnosprawnego dziecka. W tym roku kaliska ekipa zdecydowała się pomóc 4-letniej Laurze, która cierpi na uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.

Dziewczynka cierpi na uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. W 25-tym dniu życia otarła się o śmierć z powodu wylewu krwi do mózgu. Lekarze nie dawali najmniejszych szans, ale Laurka od samego początku walczyła. Mała, zdeterminowana, uśmiechnięta wojowniczka. Niestety, wylew pozostawił po sobie spory ślad... Lewostronny niedowład kończyn oraz skrócony mięsień brzuchaty łydki. Lewa dłoń jest przykurczona, co ogranicza znacznie funkcjonowanie, a lewa nóżka ustawia się koślawo i uniemożliwia samodzielne chodzenie. Laura wymaga intensywnej i długotrwałej rehabilitacji oraz stałej opieki neurologicznej, neurochirurgicznej oraz neurologopedycznej – czytamy na portalu siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka.

Celem akcji jest zebranie 100 tysięcy złotych na leczenie dziewczynki.

Nadzieją dla dziewczynki są turnusy rehabilitacyjne, których koszt znacznie przekracza możliwości rodziców. Lekarze zalecili, aby dziecko w ciągu roku odbyło od 4 do 5 takich turnusów. Koszt jednego 3-tygodniowego turnusu to 20 tys. zł – dodają organizatorzy.

Wigry Składaki Dobre Chłopaki wyruszą z Kalisza 20 lipca. Wyprawa rozpocznie się na Głównym Rynku i poprowadzi przez Oleśnicę, Szklarską Porębę, do Pragi. Trasę chcą pokonać w przeciągu kilku dni.

Jeśli macie ochotę wspomóc chłopaków i małą Laurę, to zajrzyjcie TUTAJ

 Na Wigrach z Kalisza do Pragi. Wszystko po to, by pomóc 4-letniej Laurze

i

Autor: Wigry Składaki Dobre Chłopaki