Kulturalne pożegnanie wakacji z klasykami już w ten weekend!

i

Autor: organizatorzy, mat.prasowe

Kulturalne pożegnanie wakacji z klasykami już w ten weekend!

2021-08-25 13:12

To coś dla miłośników zabytkowych pojazdów! Już w najbliższy weekend (28 i 29 sierpnia) w Kaliszu odbędzie się Kulturalne Pożegnanie Wakacji z Klasykami. Będzie sporo atrakcji, a każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę i w niedzielę na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbędzie się kulturalne pożegnanie wakacji z klasykami. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa do 21:30. W niedzielę organizatorzy zapraszają już od godziny 11:00 do 18:00. Na uczestników czeka moc atrakcji!

Zaprezentują się dla wszystkich klasyki, zarówno auta jak i motocykle z dawnych lat. Przyjadą do nas przeróżne pojazdy z lat 19251990, a prawdziwą perełką będzie Peugeot z 1930 roku, a oprócz tego będzie również kilka zabytkowych maszyn z lat 50’tych i nie tylko. Zapraszamy wszystkich właścicieli old-timerów oraz właścicieli motocykli.

Mówi Grzegorz Tomaszewski, organizator wydarzenia.

Oprócz pojazdów z dawnych lat będzie sporo innych atrakcji. Dla dzieci będą animacje, malowanie buziek, zabawy z chustą animacyjną i konkursy. Dla tych, którzy zgłodnieją będzie strefa gastronomiczna, również ta ze słodyczami. Nie zabraknie także występów wokalnych i tanecznych.

Spotkacie u nas wiele ciekawych osób - wśród nich jest Jolanta Szymańska, która na sobotę przygotowała koci kącik, a w nim wspólne robienie wędek i zabawek dla czworonogów, a do tego kolorowanki i magnesy ze zwierzakami oraz plakaty zwierzaków do adopcji - z domów tymczasowych. Będzie można zasięgnąć porady behawioralnej oraz podarować karmę dla kotów wolno-żyjących. Sobotni wieczór zakończymy imprezę dwoma koncertami na rockowo. O 19.30 wystąpi zespół Side of Mind a tuż po nich utalentowani licealiści z Krotoszyna, formacja Tacy nie Inni. W niedzielę warsztaty przejmą pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. Tutaj będzie i wesoło i kreatywnie. Kasia Michalska poprowadzi warsztaty plastyczne "Odpicuj brykę”, a Mateusz Halak zaprosi na warsztaty "Mistrz kaligrafii", a to wszystko pod czujnym okiem Pani kierownik Filii bibliotecznej nr 3 w Kaliszu – Zenony Kubiak. Oprócz tego pojawi się także pszczółka, Aleksandra Nowacka. Autorka bloga Pszczela Matka, która na temat pszczół ma ogromną wiedzę, którą chętnie się podzieli.  Dodatkowo opowie, na czym polega praca pszczelarza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędą się licytacje na rzecz dwójki podopiecznych Fundacji POMAGAJ Dzieciom Julii Jarzembskiej - jednej z 9 dziewczynek w Polsce chorującej na padaczkę lekooporną, spowodowaną mutacją genu PCDH19 oraz Szymona Oliwieckiego, który zmaga się z ciężką postacią padaczki opornej na leczenie.Jest całe mnóstwo fantów do zlicytowania, w tym retro rower Wigry 3, czy czapka z autografem Diablo Włodarczyka. Liczne zaproszenia do kosmetyczek, salonów fryzjerskich, barberów, salonów tatuaży i wielu, wielu innych.

Dodaje Karolina Romke, współorganizatorka wydarzenia.

Wstęp jest wolny.

Medialnie kulturalne pożegnanie wakacji z klasykami wspiera Radio Eska.

I Kaliska Wystawa Zabytkowych Pojazdów