Multi Art Festiwal

i

Autor: fot. mir, eska.pl Multi Art Festiwal w Kaliszu

Kultura w Ostrowie i Kaliszu z dofinansowaniem od marszałka

2021-04-13 11:43

205 różnych wydarzeń kulturalnych w Wielkopolsce z dofinansowaniem od Urzędu Marszałkowskiego. Wsparcie otrzymają także te z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i regionu.

W Kaliszu to 15. edycja festiwalu Multi Art, festiwal Schola Cantorum, czy festiwal orkiestr dętych dostały dofinansowanie. W regionie – urząd postanowił wesprzeć 6. edycję festiwalu organowego w Opatówku i festiwal chopinowski w Antoninie.

W Ostrowie Wielkopolskim wsparcie otrzymają organizatorzy koncertów „Jazz w muzeum”, a także m.in. stowarzyszenie „Gwiazda” z Ostrowa Wielkopolskiego na jubileusz 25-lecia grupy baletowej i organizację konkursu tanecznego „Magia tańca”.

– Wśród dofinansowanych zadań znalazły się  między innymi projekty z obszaru ochrony dziedzictwa kulturowego, upowszechniania czytelnictwa, wykorzystania nowych technologii, wydawnicze, a także wydarzenia, które zdążyły już na stałe wpisać się w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu. Kwoty dofinansowania wahały się od kilku, do ponad 30 tys. zł. Wśród organizacji, które otrzymały najwyższe dotacje znalazły się Stowarzyszenie Wielkopolskie Centrum Chopinowskie „Antonin”, organizujące 40. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” Antonin 2021 (32 tys. zł), Fundacja Muzyczna Amadeus, realizująca interdyscyplinarny projekt „W 80 minut dookoła świata” (30 tys. zł), czy Stowarzyszenie „Jazz w muzeum” (25 tys. zł)

– czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W sumie na wsparcie wydarzeń kulturalnych w Wielkopolsce UMWW wydał w tym roku 2,5 miliona zł. Zgłoszono 420 różnych projektów.