kibice

Autor: pixabay

Kto jest najlepszym kibicem? Dowiemy się 9 kwietnia!

2022-02-16 8:58

Kibice na start. Już 9 kwietnia - w Wysocku Wielkim pod Ostrowem, odbędą się Mistrzostw Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego. O tytuł najlepszego znawcy sportu powalczą osoby, które poprawnie odpowiedzą na komplet pytań wstępnych.

Pytań jest 10 :

1. W jakiej konkurencji lekkoatletycznej złoty medal olimpijski zdobył Dawid Tomala?

2. Jaka gazeta jest organizatorem Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Polski?

3. Ile wynosi walkower w meczu piłki nożnej?

4. Reprezentacja jakiego kraju okazała się najlepsza podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn?

5. Z jakiego miasta pochodzi Hubert Hurkacz?

6. Ile punktów najwięcej można zdobyć jednym rzutem w meczu koszykówki tradycyjnej?

7. Na przełomie jakich miesięcy poprzedniego roku zostały rozgrane Igrzyska Olimpijskie w Tokio?

8. Jaki medal indywidualnie wywalczył skoczek narciarski Piotr Żyła podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata?

9. Podaj miasto, w którym znajduje się stadion piłkarski Wembley ?

10. Jakie konkurencje wchodzą w skład kombinacji norweskiej?

Aby wziąć udział w finale, trzeba na nie odpowiedzieć i przesłać te odpowiedzi na adres Klubu Olimpijczyka w Wysocku pod Ostrowiem.

Terenowy Klub Olimpijczyka

Wysocko Wielkie ul. Kościelna 52

63-400 Ostrów Wielkopolski

Można też trochę łatwiej i szybciej, napisać na maila : tkowysocko@op.pl

Trzeba to zrobić do 20 marca.

Najlepsi o tytuł mistrza zawalczą 9 kwietnia. Finał - tradycyjnie - odbędzie się w podostrowskim klubie olimpijczyka.

QUIZ: Miłość i walentynki w PRL-u