tężnia

i

Autor: Gmina Lisków

Wypoczynek/zdrowie

Nowa inwestycja w Parku Miododajnym w Liskowie - powstała tu tężnia solankowa

2024-05-08 9:53

Relaksuje i poprawia kondycje dróg oddechowych. Tak działa tężnia solankowa, która właśnie powstała w Parku Miododajnym w Liskowie. Nowa atrakcja funkcjonuje w określonych godzinach. Jakich? Czytajcie dalej.

Park Miododajny w Liskowie powstał w 2021 roku. Posadzono w nim różne drzewa, krzewy i kwiaty, które są przyjazne pszczołom. Teraz - wiosną park wygląda pięknie. Warto go odwiedzić i przy okazji skorzystać z nowej atrakcji - tężni solankowej. Inhalacje szczególnie korzystanie wpływają na funkcjonowanie układu oddechowego, ale nie tylko, bo pozytywnie działają również na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych i stymulująco na pracę układu odpornościowego. Takie posiedzenia w tężni polecane są na katar, kaszel czy choroby zatok. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.

Tężnia w Parku Miododajnym funkcjonuje w dni robocze w godzinach od 16:00 do 19:00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz 16:00 – 19:00.

Inwestycja pn. „O zdrowie dbamy, tężnie stawiamy - stworzenie miejsca do rekreacji i wspólnego wypoczynku w sołectwie Lisków" została dofinansowana ze środków Województwa Wielkopolskiego. Jej koszt to ponad 120 tys. zł z czego dofinansowanie wyniosło 70 tys. zł.

tężnia

i

Autor: Gmina Lisków
Sonda
Korzystasz z tężni solankowych?